| PrisonBreak112 a întrebat:

Hey guys, vreau sa va intreb ceva.Pe mine ma pasioneaza tenisul.De cateva zile ma pasioneaza de cand am aflat ca Simona Halep a castigat Roland Garros.Eu am si ceva probleme neurologice si ceva probleme, o luxatie de la 3 ani si ceva la coloana.As putea practica tenisul de teren si chiar de masa de distractie cu aceste probleme de sanatate? As vrea sa ajung ca rRomanca noastra Simona Halep.Țin sa mentionez ca sunt baiat. Tenisul de teren se poate practica doar de fete?

Astept sa imi spuneti. Pupici

Răspuns Apreciat de Editori
| AFR81 a răspuns:

Date fiind problemele tale, ar trebui sa intrebi un doctor inainte. Tenisul de camp poate fi practicat si de baieti, evident. Problema e ca Simona Halep joaca de mica, sub egida unui antrenor profesionist, avand toate conditiile posibile. Tu banuiesc ca ai deja o varsta destul de inaintata, daca se poate spune asa, 10-15 ani si neluand contact mai demult cu acest sport, iti va fi extrem de greu. Nu mai vorbesc ca se cheltuie, poate, peste zece mii de euro pe an. Ca un hobby poti practica si chiar iti recomand. E minunat. Dupa ce vei invata cat de cat, dupa 2-3 ani, poti juca in turnee de amatori.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum poate sa te pasioneze ceva de care nu stii nimic?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut tu de fapt vrei sa ajungi financiar ca Simona Halep, adica plin de bani ca ea, nu sa muncesti ca ea, Simona de mică s-a apucat de tenis, nu poti acum la 15 ani sa faci ceva ce nu ai facut niciodata, tu trebuie sa cauti sa faci ceva la care ai talent si te pricepi, inca esti la scoală, faptul ca ai probleme cu coloana nu te califica la un sport dur cum este tenisul, sau fotbalul daca ai fi vrut sa devii un Hagi, sporturile acestea tenis fotbal etc sunt pentru oameni 100% sănătoși, e tu nu esti 100% sanatos, ai cu coloana, deci renunță la ideea cu tenisul, si fi sincer cu tine si cu noi si recunoaste ca te roade invidia ca aia are bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești pasionat de tenis și întrebi ''Tenisul de teren se poate practica doar de fete?''
Poți juca de relaxare, dar dacă ai peste 14 ani, e prea târziu să începi cu speranța de a face performanță.

| PrisonBreak112 explică (pentru anonim_4396):

Am 15 ani.E prea tarziu? Nu exista tenis de teren si pentru baieti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrisonBreak112):

Da, e târziu.
Nu, Nadal joacă de masă.

| Tovarasul a răspuns:

Conteaza cati ani ai, Simona s-a apucat de tenis de cand era mica

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Cati ani ai? Ai auzit de Ilie Nastase, Tiriac? Ca sa ajungi ca Simona trebuie munca. multa, dura.Probabil iti doresti gustul reusitelor ei. Daca nu, atunci trebuie sa te pregatesti de munca serioasa.Problemele de sanatate daca se rezolva nu mai sunt impedimente.