| PiSy_3614 a întrebat:

Hey!:*Maine o sa primesc de la unchiul meu o catelusa mica rasa caniche.Are in jur de 4-5 saptamani si nu stiu ce as putea sa o hranesc. Ce bobite sa ii cumpar. Aaa si era sa uit la cate luni sa ii vac vaccinuri? Multumesc mult!:*happy

2 răspunsuri:
| XteoX a răspuns:

Buna,pentru vaccinuri catelul trebuie dus la veterinar, in ceea ce priveste mancarea poti sa ii dai bobite de la categotria junior.Lapte nu ii da deoarece nu este indicat ca poate face diaree.este un vaccin anual care este antirabic iar unul de deparazitare interna odata la 4 luni.primim funda? :*

| Matei72_5981 a răspuns:

Scrie pe pachet care boabe sunt pentru fiecare varsta.
La veterinar o poti duce imediat pentru carnetul de sanatate si planul de vaccinare +deparazitari.