| LoveAndMoreLove2018 a întrebat:

Hey..nu stiu daca intrebarea mea isi are rostul aici dar incerc.Am doi papagali agapornis fisher (cred ca am scris corect) femela si mascul, am plecat de acasa pentru cateva ore, iar cand m-am intors masculul era plin de sange (l-am curatat de sange si are doar niste zgarieturi), m-am gandit ca s-au certat...ce ar trebui sa fac? Sa-i despart sau sa ii las impreuna?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| crysty1222 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i tii separat un timp dar sa fie apropiati, sa se poata auzi si vedea. Dupa o saptamana sa zicem, ii poti pune iar impreuna, dar sa fii cu ochii pe femela sa nu-l bata iar pe mascul. Daca observi ca iar are tenative ii separi iar, si tot asa pana se invata unul cu altul. Dupa cateva incercari, daca vezi ca tot mai are tentative inseamna ca femela nu-l place si n-ai ce sa-i faci, trebuie sa-i tii separat pentru a evita ranirea masculului.