| Trandafirii a întrebat:

Hey pe 1 februarie plec in Austria orasul Viena si eu sunt din Barlad jud. Vaslui asa si in drum spre destinatie vom opri (mergem cu masina, eu cu parintii) la baie la peco la benzinarii si mereu acolo vad cqte un catel si ii dau de mancare boabe din alea pentru catei asa si luna asta mi s a terminat mancarea (boabele pentru catei) si azi am fost la farmacie veterinara sa mai iau niste boabe asa ca imi pun boabele in gentuta ca am o gentuta speciala pentru asa ceva, si e bine ce fac?

Răspuns Câştigător
| FaraNumeCaSeAfla129373749 a răspuns:

Te felicit ca iubesti animalele...esti un exemplu pentru copii din zoua de azi (sper sa dai de mancare in continuare aninalelor ca este bine ce faci)

| Trandafirii explică (pentru FaraNumeCaSeAfla129373749):

Multumesc, mereu fac asta si acum ma bucur ca am ocazia sa plec undeva departe sa le dau la mai multi

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E a mia oara cand pui intrebarea asta. ai ceva de dat de mancare la un caine si vrei sa ii dai, DAI. Nu ii pasa nimanui.

| anonimg a răspuns:

Vezi tu, e bine si nu prea e bine a da de mâncare maidanezilor. Nu zic de ce e bine, pentru că stim cu toții ca este bine să facem un bine.
De ce rău, este ca aceștia se vor înmulți; că unde e unul va veni și al doilea, apoi și al treilea, si asa mai departe. Animalul nu va muri de foame dacă nu ii vei da tu de mâncare; el va pleca de acolo.
Trebuie de asemenea să te interesezi de legile tării unde vei merge, ca nu cumva să te trezești cu o amendă în urma unei fapte bune.

| Trandafirii explică (pentru anonimg):

Amenda incalta o faptq bunq si m as bucura daca s ar inmulti

| FrateleAndrei a răspuns:

E bine ca eşti proastă? Nu e bine.