| peachglow a întrebat:

Hey stiti vreun salon unde pot sa imi fac in Bucuresti tatuaj desi am 17 ani? Nu am acordul parintilor si imi doresc mult sa mi fac tatuajul.Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearcă in Mall Vitan la Tatooo etj 2

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu uita că tatuajul este sursă de infectare cu virusul hepatic, gândește-te bine, sunt de acord cu părinții tăi.
Pa, pa.

| Λndrei a răspuns:

Pe lângă faptul că ar putea produce boli și că părinții tăi nu te-ar lăsa, așa cum de altfel spun și cei de mai sus, trebuie să iei în considerare faptul că ai o vârstă la care orice ți se pare amuzant, fascinant,"cool","mişto" ş.a.m.d.
Peste ceva timp, când mai crești este foarte posibil să regreți acest lucru,(știu o groază de persoane ce regretă și acum nu au încotro).
Sfatul meu pentru tine este să te mai gândești la acest lucru deoarece te joci cu înfățișarea și sănătatea ta, și așa cum mai zisesem odată...sunt șanse mari să regreți asta.

| KodrutZ a răspuns:

Fa 18 ani, poate te razgindesti intre timp. Nu am nimic impotriva tatuajelor, chiar imi plac, insa sint niste reguli si in domeniul asta... iar un salon serios si de incredere nu o sa faca tatuaje persoanelor sub 18 ani. Vrei sa risti o hepatita sau HIV/SIDA mergind la un "meserias" care lucreaza "pe sub mina"? Oricit de interesant ar fi modelul pe care ti l-ai ales, nu cred ca merita sa iti risti viata si sanatatea pentru el.