| Maryyyaa a întrebat:

Hey TPU. Am doua zebre australiene, din magazin mi-au spus că sunt pereche, una alba (care mi-a zis că este femela) și unul care are portocaliu in obraji (este clar că este băiat) le-am pus un cuib pentru a face pui, dar cea alba câtă ca un masculul (dar doar masculii canta) și astăzi de dimineață masculul a cântat și după s-a pus peste ea iar după și cea alba a cântat și s-a pus peste el ....acum nu înțeleg ce se întâmplă. Oare exista vreun test ADN să aflu daca este femela sau mascul?

1 răspuns:
| Sophieka a răspuns:

Cauta pe net cum distingi sexele lor... Cum sa faci test ADN la o pasare sa afli ce este.