| hannah527wtw a întrebat:

Am facut o greseala foarte mare: mi-am vopsit cainele cu vopsea.
Cum as putea sa ii sterg vopseaua? E vopsit pe ureche si pe o labă, va rog, ajutati-ma! L-am vopsit de vreo ora. Se mai poate face ceva? Va rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cateva baite se duce. Nu te ingrijora aiurea. Fa-i baie mai des si problema rezolvata.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se duce in timp

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu s-a uscat de tot, freacă blana într-o cârpă de bumbac uscată.
Restul - mai bine îl tunzi. Câinii au pielea foarte sensibilă, iar un solvent care ar putea să curețe prostia făcută de tine poate să facă mai mult rău - te trezești pe urmă că fugi cu el la veterinar să-l scapi de dermatită ca să nu se mai scarpine de-și rupe pielea de pe el.

| TomyBrave2019 a răspuns:

L-ai confundat cu un ou de Paști?

| mngzx a răspuns:

Suni la politia animalelor si gata happy

| CristianXP25 a răspuns:

Incearca cu diluant, teoretic ar trebui sa mearga

| anonimg a răspuns (pentru CristianXP25):

Este bun diluantul, dar trebuie pus pe o cârpă și nu direct pe pielea sau pe blana animalului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimg):

Diluantul este bun doar pentru vopselurile pe baza de ulei.
Diluantul este un solvent. Mai sunt si alte feluri de solventi.
Cum naibi sa dai cu diluant pe caine, Este foarte toxic pentru piele, si, si atunci cand e ingerat.
Da ce-ai patit de n-ai mai zis sa se roage la dumnezeu, ca se ocupa el?
Si ca sa raspund la intrebare.
In prima faza ii faci baie, si vezi ce si cat se ia cu apa si sampon.
Apoi poti sa incerci cu ulei de gatit, sau ulei de masline, petrolium gelly care este carmol, si masezi usor, ca sa nu ii creezi distress la caine, si vezi cum se curata.
Daca totusi e prea mult si dupa astea 2 etape, ramane cu mult. Il tunzi in locul ala.
Nu recomand deloc sa folosesti diluant, sau alti solventi, sub nici o forma.

| Francixx15 a răspuns:

Încerca sa il speli, daca nu merge asa nuh mergi la veterinar si întreabă-l pe el, ar trebui sa știe. Cu vopsea de par?