| SashaS a întrebat:

Hey TPU!
Am o catelusa care cam umbla toata ziua pe afara dar singura.
Mentionez ca stau la bloc si am caini vagabonzi.
Ieri cand o cautam de capuse, deoarece asta fac mereu dupa ce vine de afara, am vazut langa un sanisor un gel de bubita. Mi degraba pielea putin luata. Am dat-o cu Rivanol si cu putina crema de galbenele.
Sa se fi zgariat sau a muscat-o ceva? Sa o duc la medicul veterinar?
Fundita celui mai bun raspuns :*.

Răspuns Câştigător
| issulove a răspuns:

Nu-ti fa griji. nu este capusa. Daca era o capusa, ea ramanea in acel loc. Poate fi o zgarietura sau poate a muscat-o ceva dar in niciun caz nu este capusa. Nu este neaparata nevoie sa te duci la veterinar daca este o bubita o poti trata si tu. Asa ca stai linistina. Dar in cazul cel mai rau. daca este capusa o poti indeparta chiar tu cu acetona sau spirt. aceasta va cadea singura. Te pup.

7 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la veterinar, el stie cel mai bine.Dar, se poate sa fie si ceva inofensiv precum o zgaraietura.Capusele cand musca raman in acel loc, este putin probabil sa fie o muscatura de capusa.

| SashaS explică (pentru RandyMarsh):

Pai nu e nimic negru gen capul ( virgula ) capusei, e pielea luata.

| maria89nic a răspuns (pentru SashaS):

Din cele spuse de tine, nu pare să aibă nimic, dar totuși o vizită la veterinar ar afirma asta! Și în plus, în rană ar fi putut intra ceva.

| RandyMarsh a răspuns:

Atunci inseamna ca este doar o simpla zgaraietura.

| SashaS explică:

Un gen de bubita *

| SashaS explică:

Multumesc pentru raspunsuri!
Nu stiu cui sa ii dau fundita deoarece sunt la fel de bune raspunsurile!

| Lauracrist a răspuns:

Si eu am o catelusa. Daca se scarpina, e posibil sa o fi muscat ceva. Eu zic sa o duci totusi la veterinar