| IJustLoveHorses a întrebat:

Am o mica problema... dupa cum vedeti din numele profilului meu, iubesc foarte mult caii si sunt si pasionata de echitatie. Dar am avut recent echitatie si antrenorul mi-a spus ca e posibil sa nu ma mai primeasca, pentru ca sunt fricoasa.De fiecare data cand calul o ia razna, pentru ca acolo caii nu sunt foarte educati, eu incep sa tip si panichez si calul.Cum pot face sa nu imi mai fie frica? Sa ma simt in apele mele cand calaresc? Rog seriozitate...Chiar imi place sportul acesta, nu vreau sa il pierd! Vreau sa imi inving frica.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Autocontrolul porneşte din lăuntrul tău. Gândeşte pozitiv că nu se poate întâmpla nimic rău. Fii mai încrezătoare în forţele proprii şi nu te lăsa copleşită de emoţii.
Capul sus!

3 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Mergi la alt centru de echitatie.

| adywow a răspuns:

Nu ai de ce sa ai emotii.Gandeste-te ca faci ceea ce-ti place, ce te face fericita gandeste-te la asta

| Bezwingerin a răspuns:

Stai cit mai mult cu capul in jos, si spune-ti in fiecare dimineata: "Eu pot, eu sunt cea mai buna!"