| Alexaedraguta a întrebat:

Am o problema in legătura cu pisica lui bunica. Eu sunt la bunica mea de o săptămâna și la început pisica ei era jucăușa grăsuță și vesele dar acum e slaba doarme toată ziua și tușește. Nu mâncă și e așa de slaba ca poți sa ii numeri oasele. Mie mila de ea și nu știu ce sa ii fac. Dațim va rog o soluție ca nu știu cum sa o ajut! Ce sa ii dau sa se simtă mai bine? La veterinar nu pot sa o duc ca bunica e in Turda și nu știu cum sa o coniving sa mergem la Cluj unde e un cabinet veterinar mai bun. Am uitat sa Menționez ca aseară Molly(pisica) a vomat dar nu știu ce ca nu mănâncă nimic. Mise rupe sufletul când o văd! E și tânăra nu are 1 an!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil are un os in gat, i s-a infipt acolo si de aceea nu poate sa manace. Daca nu o duci la veterinar, va murii curand.

| untu a răspuns:

Cred ca Molly a mâncat ceva otrăvit, dar baga-i in gura o lingurita de smantana si sa înghită si apoi sa dai un castronel plin de lapte cu bucățile mici de pâine puse la înmuiat in lapte! Mai duceti din când in când la medicul veterinar pentru un consult cat mai amanuntit!