| IIssaIssabella a întrebat:

am un catel la tara si vreau sa il iau acasa. Pe tata il mai conving dar la mama e problema. ce as putea sa ii zic? eu m-am gandit ca pot sa ii promit ca voi lua note mari la scoala dar daca nu merge? va rog sa gasiti voi niste formule dau funda!

Răspuns Câştigător
| cherrybomb a răspuns:

Numai tine asta cu note mari laughing
du-te decat cu taicatu la tara... si il iei si cand ajungi cu ela casa numai ai ce ii face. eu asa am facut happy
si pe urma a trebuit sa il pastram :X

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebe sa iti asculti parintii, poate nu au timp de el si mai ales dimineata sau seara daca nu sunteti acasa animalul trebuie sa isi faca nevoile si nu ai vrea sa le faca prin casa.

| biutzaGiRl a răspuns:

Uite, daca vrei un catel in casa, nu iti convingi parintii spunand ca vei avea note mari la scoala; asta se va intampla sau nu. Tu trebuie sa ii convingi ca esti responsablia si poti avea grija singura de el. Mult succes si iti doresc sa nu ai probleme cu catelusul

| butterfly27 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandeste-te bine ca un catel e mare responsabilitate.trebuie plimbat,hranit, jucat cu el, trebuie avut grija de el. apoi trebuie dus la veterinar frecvent.Inveti si le areti ca poti sa inveti bine si sa iei note bune, ca meriti sa ai catelul ala, si poti sa ai grija de el.bafta:*

| IIssaIssabella explică:

Nu e vorba de responsabilitate mama pur si simplu nu vrea animale in casa. zice ca miroase a caine happy

| Cdzgariat a răspuns:

Ii zici ca esti mare si vrei sa ii dovedesti ca poti sa ai si tu responsabilitati mai mari,i zici si de notele de la scoala, ii zici ca o sa ai grija de cateluspuppy dog eyes, o sa ii cureti "murdariile"laughing), o sa ii dai de mancare etc.:*. Sper sa te lasehappy.