| DariaHàhaa a întrebat:

Am un hamster pitic si cred ca este bolnav. Adica este ciufulit, cusca ii miroase urat dupa ce am spalat-o si DOARME mereu! M-am gandit s-o duc la veterinar, dar pana atunci o sa incerc sa o vindec eu. Cred ca are,, boala cozii umede" dar el nuare diaree asa ca este exclus. Va rooog, ajutati-ma! Tin foarte mult la hamsterul meu! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| DenisaDeea26 a răspuns:

Am 2 hamsteri pitici... Unul l-am pierdut azi prin camera mea dar mă rog.
Hamsterii pitici dorm toată ziua, ei mănâncă şi se joacă toată noaptea, sunt animale active numai după ce se întunecă, cam după ora 9 la mine.
Cuşca miroase de la hamster. AI GRIJĂ!
Mi-am spălat un hamster cu săpun ca să nu mai miroase şi a turbat rău, dar acum e bine.
E bine să-l duci la veterinar, să fii sigură.

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Indicat ar fi sa il duci cat mai repede la veterinar, nu sa il tratezi tu deoarece este posibil sa ii agravezi situatia.

Fa-i curat in cusca, schimba-i talasul, pune-i apa si mancare proaspata si lasa-l asa pana cand te poti duce cu el la doctor.

Pa, pa.