| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va intreb daca iepurasi trebuie vaccinati? Eu am un iepuras pitic de vreo 2 luni si il tin in apartament. Este baietel si l-am luat din pet shop! Chiar trebuie vaccinat sau trebuie sa ii fac vreo deparazitare? Va rog ajutati-ma cei care ati mai avut iupurasi!

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Nu neaparat, dar daca vrei sa il ai sanatos ii poti face unele vaccinuri recomandate de veterinar, dar eu nu le-am facut niciodata, prefer sa le dau morcovi, varza, salcie, castraveti de unde isi pot trage ei vitaminele pentru sintemul lor sanatos.

3 răspunsuri:
| NoFeelings a răspuns:

Daca a fost vaccinat la vârsta de 6 săptămâni, vaccinul se face din 6 în șase luni.

| Andreea213 a răspuns:

Da.