| Jackii a întrebat:

astăzi de moș Nicolae am fost si am cumpărat un hamster alb, mai aveam unu negru de mai de mult, cel negru tot îl atacă pe cel alb si nu stiu ce sa fac, i-am pus în cuști separate ca să nu se mai bata, o idee de lungă durată? Menționez că cel alb e mai tânăr și e femela iar cel negru mai bătrân și mascul

Răspuns Câştigător
| Archangells a răspuns:

Cel negru trebuie castrat. e agresiv din cauza testosteronului. e mascul dominant, are nevoie de un teritoriu mai mare care il considera al lui si cand apare un intrus i se activeaza instinctul de lupta pentru teritoriu.

3 răspunsuri:
| AIeXxX a răspuns:

Nu trebuia cel alb sa-l atace le cel negru? laughing rasistu dracu de hamster laughing

| George_Gr_1995 a răspuns:

Salut,am făcut același lucru și eu,am cumpărat într o zi un hamster mic alb și după câteva ore am zis sa ma duc în același loc sa ii iau un prieten, spre uimirea mea este ca am fost în același loc și am luat unul din aceeași cușcă în care a stat în magazin și al meu dec practic era un frățior de-al lui, băiat fiind. Când l-am adus acasă si l-am băgat în cușcă cel care era deja primul în cușcă a început sa își atace noul musafir, el stătea liniștit dar asta nu se putea obișnui cu apariția noului coleg de camera și îl musca îl zgâria, asta pana când l-a omorât. Deci e bine sa îi lași în cuști diferite. Bafta