| alinutz120 a întrebat:

Care este varsta minima si cerintele necesare pentru a practica voluntariat la SMURD Tirgu Mures? Multumesc mult!:*

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Eu știu că poți lucra și de la 16 ani să fii voluntar.
Trimite-le mesaj la office@smurd.ro
http://www.smurd.ro/index.php? option=com_content&view=article&id=28&Itemid=55

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Am vazut acolo elevi de le liceul sanitar. Trebuie sa fii intr-o forma de invatamint sanitar (liceu sanitar, facultate de medicina) pentru a fi admis ca voluntar la ei. Oricum, cereri sint multe. In anii trecuti era o lista de asteptare. Nu mai stiu acum daca e sau nu.

| Peridava a răspuns:

Pentru inscrierea ca voluntar, va rugam sa ne transmiteti un email la adresa: office@smurd.ro
Va rugam sa specificati in emailul trimis varsta dvs. si domiciliul sau orasul/judetul unde ati dori sa va inscrieti ca voluntar SMURD.