| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot convinge mama sa imi iau caine? Ce fel de caine? Sa fie de talie mica, ca altfle s-ar putea sa nu reusesc...
Metode eficiente, stau la bloc...

Multumesc! :-)

4 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Salut!
O poţi convinge că eşti în stare să îngrijeşti un câine!
Uite nişte rase de bloc ( care sunt luaţi la bloc ), talie mică: http://www.happydogs.ro/rase-caini/caini-talie-mica.html

| EneCristian a răspuns:

Poti sa iti iei un caine deja dresat ( mai scump dar merita) si sa ii arati ce stie sa faca ( sezi culcat si sa isi faca singur nevoie ) Totusi trebuie sa ai timp sa il plimbi, sa il ingrijesti deci Bafta!

| NoFeelings a răspuns:

Buna.

Pai in primul rand trebuie sa te gandesti de ce nu vrea sa iti ia caine.

E foarte costisitor,cand faci un banut,nu iti poti lua o haina sau ceva,ca trebuie sa ii iei la caine,ba mancare,ba vaccin ba etc.

Orice rasa e ok,pentru apartament,doar trebuie dresata, trebuie adaptata la apartament.

Poti sa iti iei un caine precum bichon, teckel, pechine,, nu sunt nici foarte activi.

| BeagleLover a răspuns:

Prin mesajul tau mi-am dat seama de ce mama ta nu te lasa. Nu esti pregatit. Ti se pare usor sa ai un caine? Trebuie sa ii cumperi mancare lunar, hainute, vaccinuri etc. Si eu stau la bloc si mi-am convins parintii greu, de mult timp vreau un caine. In fiecare ma uit la videoclipuri cu (,) caini, ma documentez, citesc despre rasa pe care vreao sa o cumpar (beagle), nu alandala repede caine ca am vazut la vecinul! Nu! Documenteaza-te si tu si asa o vei convinge, ca altfel...

Talie mica: Bichon (urati), Shih tzu, Jack Russel, Pug (Costisitor), Peachingeese, Pomeranian Bo.

Talie medie: Beagle, nu mai stiu altceva xD

Talie mare: Mastiff, St. Bernard, Great Dane, Ciobanesc German.

Agresivi: Pitbull, Husky, Doberman, Rottweileri, Chihuahua (glumesc)

Nume de caini:

-Baieti: Felix, Edgar, Billy, Danger, Stich, Tiger, Snicker, Stinker, Aki.
-Fete: Dixie, Rainbow, Chloe, Lisa, Lesi, Leia, Bella (enervant, mai bine nu), Blacky, Blondie.