| Juliet10 a întrebat:

m-am hotarat sa imi iau un rottweiler. imi puteti da sfaturi din propria voastra experienta? vreau raspunsuri de la stapani. nu de pe net.

Răspuns Câştigător
| ExiDexi a răspuns:

Mama mea este veterinar, si stiu foarte multe despre animale, asa ca iti pot spune clar si din propria experienta. Rottwailer'u este un caine fidel, care tine foarte mult la stapanul lui. Ti ' as recomanda sa iti iei un puii, ca sa il dresezi exact asa cum vrei tu. Nu necesita prea mult spatiu, chiar daca este destul de mare. Nu ii cade parul ', nu sunt probleme de genu '. Daca il vei creste in armonie, fara batai, sau chestii urate, iti va fi un prieten loial pentru intreaba lui viata. Sper ca te ' am ajutat.; p Funda?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Daca il educi de mic si-l tii iarna in casa, e ok.

| PiTbuLuL a răspuns:

Sall eu am un rottweiler si 2 pitbuli.Si nu nu turbeaza la 7 ani cum zic alti are 1 an si ceva si n-am avut probleme cu el.Isi respecta stapanu sunt foarte jucausi si foarte buni de paza nu se dau in spate daca le invadat teritoriul.Eu zic ca merita sa iti iei unul nu ii asculta pe handicapati astia care nici nau avut rasa asta si o critica nu ii suport toti se dau destepti si n-au avut niciodata rasa asta inainte sa criticati o rasa cumparati-o si apoi puteti s-o criticati!

Răspuns utilizator avertizat
| Juliet10 explică:

Sunt sigura ca nu ucide pe nimeni!

| Rosana a răspuns:

Bunna! te-as sfatuii sa ai mare grija cu cainela de rasa asta prienenul mau a avut un caine din asta si la 1 an l-a muscat de gat pe stapan asa ai mare grija ma bine ia-ti alta rasa de caine pe mine ma marcat chestia asta