| anonim_4396 a întrebat:

nu stiu ce sa fac cu perusul meu.Acum vreo 3 saptamani am obs o spartura in cioc in partea de sus dreapta.Cum se poate trata. Exista vreun risc de moarte? scuzati categoria dar este cea mai accesata ofer funta si puncte. va rooooog raspunsuri urgent

Răspuns Câştigător
| T7uk a răspuns:

Nu este nciun pericol stai calma.Am vazut si perusi cu ciocul despicat.Ei folosesc ciocul ca sa curete boabele de coaja sau sa le rupa.Dar cel mai bine dul la veterinar si el o sati zica cei da facut.

2 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Esti sigura ca acea "spartura" nu este cumva o nara? In orice caz, du-l la veterinar.Nu cred ca moare. Funda?