| anonim_4396 a întrebat:

Peste vreo' doua luni o sa imi iau un bichon maltez happy Am cateva intrebari.
1.Sa aleg fata sau baiat?(spuneti-mi avantaje si dezavantaje)Mentionez ca stau la apartament cu 3 camere.
2.Ce mancare imi recomandati? Eu ma gandeam la Schesir Puppy sau Royal Canin Starter.

Daca aveti si voi un bichon, va rog sa imi dati sfaturi din proprie experienta happy
Fundita!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Baiat, e mai usoara operatia de fertilizare.
Da, royal canin chiar e o hrana foarte buna. Sunt printre cei mai ok de pe piata.

| ilinca2007 a răspuns (pentru Adry05):

Nu prea vreau sa-l operez happy Si am auzit ca sunt mai obraznici baieti (am si eu unul la bunici). Prietena mea are o fata (tot bichon) si este foarte calma si ascultatoare.

| JackR a răspuns (pentru Adry05):

Fertilizarea se face pe ogoarele patriei sau in gradina din fata blocului. Cred ca vroiai sa spui "sterilizare" big grin.

| Adry05 a răspuns (pentru JackR):

Da, ai dreptate. Am gresit. laughing Multumesc de corectie, nici mie nu-mi suna ceva bine dar nu-mi venea in minte celalat termen
Pai si vrei sa-l tii sa-l chinui in calduri sau vrei sa-l duci sa se imperecheze mai departe?
Asta cu fata sau baiatul mai calm is povesti. Tine de firea cainelui si mediul in care-l cresti + cum il cresti.