| DorinDsx a întrebat:

Spuneti-mi si mie care e alimentatia unui pui de perusi abia iesit din oua adica ce trebuie sa le pun adultilor in coliviie ca sa ii hraneasca in afara de hrana zilnica si de ou? Dau funda

3 răspunsuri:
| MarianM8777 a răspuns:

In afar de ou si hrana normala...fructe, coaja de ou...cam atat happy funda?

| sayurik a răspuns:

Adultii sa aiba zilnic frunzulita de papadie spalata bine(o adora si este foarte importanta pentru sanatatea lor)si nisip curat. Le mai poti pune morcov fiert, mere proaspete sau frunza de salata. Ai grija sa nu ii tii in curent. Sanatate multa la puisori si parinti happy

| Antonika_Anto_1994 a răspuns:

Puiul de perusi abia iesit din ou va fi hranit de parinti dar daca nu il hranesc exista hrana lichida,iar adultilor ar trebui sa le dai fructe cum ar fi mere, struguri etc...iar legume cum ar fi morcov, salata, frunze de salvie, castravete... Sper sa se faca mari si frumosi puiutii.