| sysy24 a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati la urmatoarea problema...Cum pot sa-mi convig parintii sa im cumpere un catel? Stau la bloc si as vrea unul micut.MERCI!

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Buna!

Pai...eu nu cred ca ai vrea unul, eu zic ca doar vrei sa te joci cu el. Trebuie sa ai mare grija da el (sa-l duci la doctor, sa curati pe urma lui etc.).Si eu am vrut unul cand eram mai mica, dar acum am realizat ca e foarte greu sa ai grija de un animal.

Dar totusi, daca chiar vrei unul ai putea sa:

-sa ai note bune la scoala
-sa faci treaba prin casa
-sa ceri mai putini bani de buzunar
-in unele zile ai putea sa le faci micul dejun parintilor tai, asta DOAR daca stii sa gatesti (rasfata-i happy )

Sper ca te-am ajutat. Multa Bafta!

Pa-pa!

3 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Incearca sa convingi mai intai doar un parinte (care e mai indulgent)winking asa am facut eu cu tata, mama nu voia, tata mi-a luat pentru ca eram mai mica si voiam neaparat si l-am convins doar pe elwinking succes! sper ca e ceva folositor big grin sa stii ca pana la urma daca tatal tau iti aduce unul, mama ta il va accepta dupa o perioada... doar nu poate sa il dea afara din casa, nu? laughing) succes inca o data!

| tweety96 a răspuns:

Zi-le ca ai note bune la scoala si ca vei invata asa bine in continuare, ca vei avea singura grija de el sau spune-le ca asta va fi cadoul de ziua
incearca:*:*
spor si iti tin pumnii
pupici:*

| angeldevil_7103 a răspuns:

Strange bani si cumparati tu unul