| Anonimsilver a întrebat:

Hey! Vreau sa imi cumpar un dovleac, unul normal ca ia de Halloween, vreau sa il fac animal de companie, deci intrebarea mea este: Ce se intampla dupa o perioada de timp? Adica se strica, mucegaieste sau alte chestii de genul? Cam in cat timp? Nu vreau sa il mananc, vreau doar sa il tin de decor si vreau sa stiu cat pot sa il tin pentru ca vreau sa il tin cat mai mult.

Răspuns Câştigător
| atwinklebon a răspuns:

Se va strica în câteva luni bune. Dacă este bun dovleacul va tine chiar și o jumătate de an sau mai bine. Dar după mult timp se va încreți, va mirosi urat, ba chiar va mucegai deci se va strica.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ia-ti tartacute, aceste se pot usca si nu se strica deloc.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu m-am stricat si am 20 de ani vechime, dar nu-mi convine partea cu "animal de companie" rolling on the floor

| JustAskingBruh a răspuns:

Se strica rapid, mai mult de 2 saptamani nu iti dau

| DontHitLer a răspuns:

Nu stiu in cat timp se strica dar va mirosi foarte urat