| Feelmeunderyourskin a întrebat:

Heyy! Ce recompense as putea folosi pentru dresajul câinelui meu? Ceva nu prea costisitor cum ar fi cașcavalul tăiat cubulețe pentru ca as cumpăra astfel cu kg de cașcaval de la supermarket! Daca știți niște biscuiți făcuți acasă(pentru cei ce au câini) sa imi lăsați rețetă si primiti funda!

Răspuns Câştigător
| aj3k16lm a răspuns:

Drept recompense achizitionabile, ai primit raspunsul.

Daca doresti ceva home-made, il poti rasplati cu feliute de mere, taiate si decojite. Ori bucati de morcov facute "firicele" (nu stiu cum sa le numesc), ba chiar si alune (nesarate, desigur).
Observa ce ii place in particular (respectandu-i dieta, desigur) si transforma acel ceva, intr-o recompensa. happy

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru aj3k16lm):

Asa il ingrasi

| aj3k16lm a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Nu e adevarat. Deoarece fructele si legumele contin o cantitate mica de calorii, spre deosebire de proteine si carbohidrati.
Sunt chiar recomandate, desi cateii nu le prea apreciaza.
Eu am avut norocul ca ii plac happy si ii mai fac mici cubulete, pe care ii le strecor prin gustare uneori.

| Daniel9988 a răspuns (pentru aj3k16lm):

O sa il doara burta daca mananca morcovi si mere.El nu poate sa manance chestiile astea, la fel cum noi nu putem manca o bucata de carne cruda.

| aj3k16lm a răspuns (pentru Daniel9988):

Eu nu am auzit de asa ceva pana acum. Si nici nu am avut astfel de probleme, cu un husky, care are pe de alta parte o dieta destul de pretentioasa. Una este o bucata de carne, care intr-adevar, nu se recomanda a fi cruda. Si alta este un fruct ori o leguma, pe care nu cred ca ai sa pui in tigaie intr-un final.
Ba chiar, am avut parte de confirmarea unui medic veterinar. Nu cred ca ar fi avut de castigat in a ma induce in eroare.

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru aj3k16lm):

Scuze am citit gresithappy

| Daniel9988 a răspuns (pentru aj3k16lm):

Eu stiu ca la cainii mei, cei 3(labrador, ciobanesc german si buldog francez), am incercat odata sa le dau o bucatica de mar si nici nu s-au atins de ea.

11 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Presupun ca ideea ti-a venit de la raspunsul meu oferit intrebarii anterioare.Eu il rasplateam cu asa ceva:
https://animax.ro/recompensa-caini-royal-canin-educ.html

Sau daca doresti ceva mai calitativ:
https://animax.ro/recompensa-caini-perrito-dog-soft-duck-fillet-100-gr.html

| Feelmeunderyourskin explică (pentru Daniel9988):

Nu chiar... insa am observat ca atunci când il dresam nu era așa de stimulata pentru ca asta manca( bobite mărunte de la royal pet cu sfecla pui si chestii de genul asta) si ce ii era recompensa ce ii era masa de paranz mic dejun sau cina?!

| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

Nu ii da recompensa mancare, ca se v-a ingrasa, ofera-i multa dragoste, si el te va rasplati

| MarryMarr333333333 a răspuns:

Pai...
Ai putea sa ii dai sunca de casa sau jumari, sau ficatul de la gaini prajit si taiat bucatele chiar si pipota.

| Feelmeunderyourskin explică (pentru MarryMarr333333333):

Data trecută când i.am dat mâncare făcută din organele unor păsări sau grăsime sau lapte de la vaca după ce a fata vaca a vomitat si i.am mers buta deci nu ii voi mai da niciodată ce le dau celorlalți câini de la curte