| ILoveMarshmallows123 a întrebat:

Heyyy! As vrea sa imi iau un caine de rasa Samoyed dar parintii mei nu ma lasa. Zic ca nu pot fi responsabila sa am grija de un caine atat de mare si ca o sa trebuiasca sa aiba ei grija de el. Am mai avut un caine insa de talie mica si a murit de curand. Am avut grija de el dar nu stiu de ce parintii nu ma mai lasa cu unul. Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Explică-le că dacă ai grijă de un câine înveți să fii o persoană mai bună, înveți ce înseamnă prietenia, înțelegi mai bine viața, ești mai fericită, vei învăța mai bine, vei fi mai socială, te vei înțelege mai bine chiar și cu ei. Dacă nu te lasă să ai un samoyed, roagă-i să alegeți împreună o altă rasă.

3 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Parintii tai au dreptate si gandeste te cine ii va cumpara de mancae tot ei, ia ti caine cand ai tu bani ca sa l intretii

| Vikaa a răspuns:

In primul rand banii nu se fac noaptea cu ciocanul, Samoyed-ul costa multi bani si e un caine destul de costisitor, cand te gandesti ca pana la 1 an bagi bani in curul lui de te saturi,iar parintii tai muncesc pentru tine,lasa tu cainii, ai timp de ei cand esti pe picioarele tale, cainele presupune foarte multa atentie, iar dintr-o postare de a ta citisem ca ti-a murit cainele din cauza viermilor, s-a vazut ce grija ai avut de catel, asa ca iti iei altul cand esti majora si realizezi ca e un suflet si nu un obiect.

| ILoveMarshmallows123 explică (pentru Vikaa):

Daca a murit de viermi nu inseamna ca nu am avut grija de el. Am cautat un veterinar ore dar nu am gasit. Ce vina am eu ca nu am gasit un veterinar