| LoadedGun a întrebat:

Hi everyone! Deci vreau sa imi cumpar o carte si vreau sa imi cumpar una buna.Nu conteaza genul doar sa fie o carte buna care sa vreau sa o citesc de o mie de ori big grin Ce imi recomandati?batting eyelashes Thx big hug Funda clar (:

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Portretul lui Dorian Gray de Oscar Wilde. E o carte absolut fantastica!

12 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Îți dau eu niște cărți în format electronic, pe un stick de memorie!

| smile20000 a răspuns:

Harry potter (1, 2,3, 4,5,6,7)
eu le-am citit pe toate si am luat-o de la inceput deoarece imi plac foarte mult ~^o^~

| PinkPanther a răspuns:

Ma numesc rosu - nu mai stiu de cine e scrisa, dar stiu sigur ca e turc

| Morphine21 a răspuns:

Singur pe lume-Hector Malot
O carte superba, desi trista.

| Incarcare a răspuns:

Colt Alb` e ajja faina, palpitanta` e MY FAV. am citit-o de 10000 ori big grin

| JustABelieber a răspuns:

Johana Spiry-Heidi fetita muntilor
Hector Malot-Singur pe lume
Charles Dickens-Oliver Twist
mie mi-au placut foarte mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inger ranit, robinson crusoe

| PoUfOuLeTe a răspuns:

P.S: Te iubesc sau O plimbare de neuitat

| mikaguapa a răspuns:

Buna...uite o carte pe care ti-as recomanda-o : ginna gray- promisiunea mie mi-a placut foarte foarte mult. sper ca ti-am fost de folos. daca specificai si de care sa fie: dragoste, crime, actiune.te pup

| Daniel97 a răspuns:

Papillon de Henri Charierre, foarte captivanta.
Daca preferi ceva istoric iti recomand Prin foc si sabie de Henryk Sienkiewicz, sau ceva mai horror Dracul ade Bram Stocker.

| Lavymee a răspuns:

Eu iti recomand sa citesti 1001 de nopti :X:X:X sunt mai multe carti dar sunt superbe:X

| CrazyXdiva a răspuns:

Pai " Trei într-o barca " a fost o carte care mie mi-a plăcut.