| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a întrebat:

Hri TPU ieri am achizitionat o veverita degu si nu stiu daca o sa se acomodeze cu mine sau daca o sa se sperie oare o sa se imprieteneasca cu mine am nevoie de ajutor dau funda multumesc!

2 răspunsuri:
| Snowa a răspuns:

Buna!
Sper ca veverita ta are o cusca destul de spatioasa, mancarea potrivita si apa proaspata.
Poti incerca sa-i dai niste gustari din mana, dar risti sa fii muscat. Mai bine scoate-l din cusca o ora pe zi (supravegheaza-l si sa nu fie un televizor in camera deoarece o poate stresa!) si incet, incet se va obisnuii cu tine.
Si cate saptamani/luni are veverita? Daca avea 8 saptamani era mai usor sa o imblanzesti. Daca stii engleza destul de bine poti sa studiezi veveritele degu pe diferite site-uri.
Sper ca te-am ajutat happy

| Michaella004 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o hraneşti cit mai deshappy