| Ionut_Stefan_Barbu_1990 a întrebat:

Iepurii trebuie vaccinati?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Poate daca sunt animale de companie. Iepurii se imbolnavesc de multe boli dar in general se inmultesc foarte repede si nu prea se simte lipsa. Daca obsevi insa ca iti mor pe capete, mergi la un veterinar, sau macar la o farmacie veterinara. Se vaccineaza doar daca este imperativ.

4 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Mie mi-a spus veterinarul ca nu e neaparat sa.i vaccinez, doar daca vreau eu neaparat ca sa fiu sigura ca n.o sa li se intample nimichappy

| LiviuuuXD a răspuns:

Da,sunt unele vaccinuri special pentru iepuri. Dar daca vrei sa nu ti se imbolnaveasca sigur, vaccineaza-i.

| iubescbulldogii a răspuns:

Salut. Da, iepurii trebuie vaccinati daca sunt bolnavi.

| Frumusika180 a răspuns:

Da, toate animalele se vaccineaza daca nu se pot imbolnavi. Fundita? puppy dog eyes