| Angelindeed a întrebat:

Ieri a fatat pisica mea doi pui si dupa 5 ore inca unul... am crezut ca sunt toti si am citit ca daca trece de 4 ore nasterea are complicatii, dar parea slaba. Si acum a inceput sa miaune iar, azi a sangerat, dar am inteles ca e normal sa sangereze vreo 2 zile...
Puii de ieri i-a mancat! E normala la cap? E posibil sa nasca la o zi distanta puii vii?...

De ce mananca pisicile pui?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbesti de parca e un om, bine ca nu-i ceri socoteala pentru ceea ce a facut, nu are constinta sa faca diferenta intre bine si rau, nu are ratiune tu care ai ratiune vad ca nu o folosesti dar ea saraca, esti tare, de ce cauti motive ele pot fi multe pui sunt bonavi, ea e infometata cine stie

| Angelindeed explică (pentru RAY):

Nu e infometata. Vezi zilnic pisica mancandu-si puii de vii de ti se pare asa normal? Ai mancatorie de pisici acasa? Mananci si tu catei?
Ia tu block ca n-am chef de replicile tale de tigan

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"E normală la cap?" Bună întrebare!;))
Da, e normală, dar au și ele ciudățeniile lor. ))
Citește acest material, in special subtitlul: Canibalismul și pisica mamă
http://pisicata.ro/pisica-mama-si-pisoii-ei
http://imgur.com/a/YjyBMAZ

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Clar a avut o nastere anormala si puii erau probabil daca nu deja morti, bolnavi sigur. Daca ai si alte pisici (in special motani), e posibil sa nu se fi simtit in siguranta cu ele. Ultima data cand mi-a fatat o pisica nu a durat mai mult de o ora sa scoata 5 pui.

| ziftode a răspuns:

Eu nu stiu, sper ca altii sa iti raspunda
DAR
... nu e anormal! imi pare rau ca iti spun asta, dar sunt sigur!