| alexandraallee3867 a întrebat:

Ieri am gasit un pui de vrabie si l-am luat in casa sa-l ingrijesc. L-am hranit, de baut apa nu trebuie sa bea. In rest este foarte tacut, nu ciripeste decat cand ii este foame. Este posibil sa fie bolnav?

Răspuns Câştigător
| Ramo024 a răspuns:

Trebuie neaparat sa ii pui apa si o sa bea. Nicio fiinta nu traieste fara apa. Da, este posibil sa fie bolnav.
http://lauramarcuclara.blogspot.com/2013/08/salvare-pui-de-vrabie.html

| alexandraallee3867 explică (pentru Ramo024):

Da, dar am citit undeva ca daca ii dau apa se poate ineca asa ca este mai bine sa-i innmoi mancarea in apa. Acum chiar nu stiu ce sa fac, plus ca (,) cu situatia de fata e greu sa gasesti un veterinar.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ciripește și întreabă-l.

| oz_1736 a răspuns:

Scoate-l afara la soare poate isi revine

| alexandraallee3867 explică (pentru oz_1736):

Afara este vremea foarte urata unde stau eu, dar am sa incerc multumesc