| Aly359 a întrebat:

Imi place sa citesc. dar am momente cand chiar vreau. dar nu prea stiu ce sa citesc ( P. S doar romane si P. S am citit singur pe lume, am 11 ani ) Ce recomandati ( ceva ce ati citit si v-a placut )?

Răspuns Câştigător
| ZăTweetyGirl a răspuns:

Micutele doamne, Cronicile din Narnia, O poveste fara sfarsit, Harry Potter, Twilight (Amurg), Ciresarii (sunt 5 volume, le ador :X), Stapanul Inelelor, Mos Craciun si Magazinul Fermecat, Kantor caine politist, Paiata, Vraciul, Ocolul Pamantului in 80 de zile, O calatorie spre centrul pamantului, 2. 000 de leghe sub mari, Matilda, Tom Sawer, O poveste de Craciun si altele nu imi mai vin acum. Te pup si spor la citit. :*

8 răspunsuri:
| CenturyChild a răspuns:

Mandrie si prejudecata de Jane Austen -- daca esti mai romantica, e super cartea
Shogun de James Clavell --- aventura dar si putin romantism doar ca are 3 volume desi mie mi-a placut si nu m-am plictisit
Dracula de Bram Stocker --- e simpluta cartea dar te tine preocupat prin felul in care te face sa iti imaginezi atmosfera

| xSequel a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer, Copii capitanului Grand.
Poti sa citesti si Amintiri din copilarie de Ion Creanga, dar daca nu-ti place, citeste doar capitolul La cirese, este foarte distractiv.

| xSequel a răspuns:

Shadow Girl, cred ca "Seria Amurg" nu este potrivita pentru un copil de 11 ani.Este vorba despre vampiri, si dragoste.

| loundy a răspuns:

Seria Harry Potter, Seria Amurg, Seria Vraciul

| Panther002 a răspuns:

Copii capitanului grand ocolul lumii in 80 de zile calatorie spre centrul pamantului capitan la 16 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iati o revista sau carte de moda de iris blasov mie imi plac... si asa exersezi si cititul si in acelasi timp inveti cum sa te imbraci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cu cea mai mare placere Zece negri mititei si seria Hercule Poirot de Agatha Christie, David Copperfield de Charles Dickens, Coliba Unchiului Tom de Harriet Beecher Stowe, Legendele Olimpului de Alexandru Mitru, Ciresarii de Constantin Chirita. Le-am citit pe toate si merita(poti incepe cu Zece negri mititei, Coliba unchiului Tom si David Copperfield pentru ca sunt cele mai frumoase). As fi pus pe lista si Singur pe Lume de Hector Malot deoarece am adorat-o, dar daca ai citit-o...

| monica22 a răspuns:

Mie una mi-a placut foarte mult Maitrey de M Eliade, un roman exceptional, Nunta in cer- M Eliade, Buna seara, Melania si Cianura pentru un suras -Ojog Brasoveanu Rodica, toate sunt frumoase, acum sper sa-ti placa si tie