| MadalinNNN123 a întrebat:

Imi puteti spune cum se numeste aceasta pasare?

https://imgur.com/QcKuBJi

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E un pui de porumbel. Unde e mama lui?
Să nu-i faci rău! Dacă a rămas fără mamă, nu se poate hrăni singur. Trebuie să-i dai cu pipeta (ori, cu o seringă fără ac), mâncare pisată, mălai amestecat cu apă, miez de pâine muiat. Tot in felul acesta, să-i dai și apă, câte un strop la colțul ciocului, altfel il vei ineca.

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Parerea mea, daca nu te pricepi cu asa ceva, mai bine cauta in apropiere pe cineva care creste pasari sau ceva de genul si da-l in adoptie. Nu are rost sa-i pui viata in pericol degeaba. Poti pune anut si pe aici, pe Facebook, vezi tu.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Iuuuui,este un pui de porumbel, si eu am gasit unul dar cu pene pe el.
Incearca cu o mana sa-i deschizi ciocul si cu cealalta sa-i torni mancare pe gat ca la gasca si toarna-i si apa pe gat ca sa nu ii ramana pe gat mancarea sa-l deranjeze. Trebuie sa-i dai dimineata dupa-masa si seara.bafta cu mititelul; 3