| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a întrebat:

În 2 zile o sa am un bichon maltez.
Vreau sa îmi spuneti:

-Poate mânca mâncarea pe care o mănânc eu? (Ma refer cartofi prăjiți, supe..etc sau trebuie sa-i cumpăr mâncare de căței?)
-Pana ce nu face primul vaccin, poate fii scos la plimbare?
-De cate ori trebuie sa facă duş pe saptamana?
-Cum il dresez uşor!?
-Ce îmi puteți spune despre pietele din jurul ochilor?

Dau funda..NU VREAU LINK-URI SAU ALTE PROSTII PE CARE LE POT GASII SINGURA☺☺

Răspuns Câştigător
| Doina_Muntean_1971 a răspuns:

1.nu ai voie sa i dai mancare pentru om in fiecare zi el mananca granule si mancare de caini umeda. poti sa i dai asa cand te pui la masa cate o bucatica mica de carne asta are voie altceva nu.
2.nu il scoate afara pana dupa al treilea vaccin
3. poti sa i faci dus cand este cald si i faci dus de doua ori pe saptamana.(luni, sambata.)
4. poti sa il dresezi incepand cu:trebuie sa i arati cine este seful nu sa zbieri la el sau altecva da nici sa il dragalasesti; trebuie sa incepi mai intai cu sezi, culcat, vorbeste, rostogol, si sa dea labuta si cand o fae nu il rasplati cu mancare ci cu multa iubire, deoarece mancarea il ingrasa.
5.si eu am asa ceva la bichonul meu.prima data nu am stiut ce este si am fost la veterinar si el mi-a spus ce este de facut
bafta ai grija de micut/micuta

| Annamaria21 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Cum sa ii facă dus de doua ori pe saptamana? Cum poți spune asta? Vrei sa ii imbolnavesti catelul? Ai intrebat vreodată un veterinar de cate ori trebuie sa ii faci baie? Ei bine, eu am întrebat, pentru ca mi-a murit cățelul de la spălatul odată pe saptamana, a facut apa la plămâni, câinele se spală de 5-6 ori pe an, indicat este sa ii faci baie doar de 3 ori, 5-6 ori este excepție, daca nu stii anumite chestii nu mai răspunde, aici este vorba despre un suflet, nu despre nu stiu ce intrebare de la "dragoste si sex"

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru Annamaria21):

Is perfecta intreaga la minte poate tu nu esti.sa stii eu iubesc foarte mult animalele si apropo iarna i fac baie ca bishonul meu doar o data pe luna si nu a patit nimic.invata,eu am invatat nu degeaba ma fac veterinar

| Annamaria21 a răspuns (pentru Doina_Muntean_1971):

Te faci tu medic veterinar când o face părul mere, îmi pare rău ca nu pot pune poza, ca îți faceam un screen shot (daca stii ce inseamna ) ca sa vezi ce a zis un medic veterinar pe internet despre igiena cainelui si de cate ori este indicat sa ii faci baie, dar poți cauta si tu pe inernet, ca sa vezi cine are dreptate aici, si nu, nu esti intreaga la minte

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru Annamaria21):

Tu nu esti intreaga la minte

| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 explică (pentru Doina_Muntean_1971):

Baie de 5 ori pe an...Nu când vrei tu,

| Doina_Muntean_1971 a răspuns (pentru Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979):

Bine bine hai carati-va, daca vreti faceti baie o data pe 5 ani.va vai vai...

8 răspunsuri:
| Annamaria21 a răspuns:

Daca ii dai mâncarea pe care o mănânci si tu o sa se ingrase foarte tare, trebuie sa ii cumperi mâncare pentru câini (bobite), ii mai poți da din când in când si mancare gatita, il poți scoate afara daca nu are vaccinul facut doar ca trebuie sa ai grija sa nu ia contact cu alți caini, dus ii faci de maxim 5-6 ori pe ani, daca ii faci des o sa facă apa la plămâni si moare, stai linistita, cainii nu se murdaresc repede si nici nu miros daca o sa il ti in casa, el stând pe langa tine o sa se dreseze singur luand din gesturile tale si asa mai departe, trebuie sa ai timp sa te joci cu el si sa il iubesti, nu am inteles chestia cu "pietele din jurul ochilor "?

| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 explică:

Nu pietele ci petele