| Tarzhan a întrebat:

In acvariu se face ceva verde pe pereți, probabil de la soare, deoarece când e soare bat razele cam o ora in acvariu. Se curata doar cu buretele, dar daca aș cumpăra câțiva sanitari sau melci pomaceea ar rezolva problema?

3 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Sunt depuneri din apa sau mancarea pestilor, de la plante, etc. Nu de la soare. Nu stiu daca sanitarii curata.

| Tarzhan explică (pentru Demidol):

Pai și de ce se face DOAR când bate soarele? De exemplu daca Intr.o saptamana nu este soare nu se prinde nimic

| Jigokunokishi a răspuns:

Nu cred ca ar rezolva problema. Oricum se vor forma depuneri pe peretii acvariului, dar probabil ca nuin aceeasi masura.