| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp se poate vindeca un caine de parvoviroza? Asta doar in cazul in care se poate face ceva.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Depinde de organism, de stadiul bolii, daca i se adm. tratament imediat poate scapa.

| hans1 a răspuns (pentru viotedy):

Multumesc! Am inteles, pai eu tocmai am cumparat un catelus de pe internet, si a venit bolnav sad A vomitat toata ziua si avea diaree, a 2. a zi l-am dus la clinica si este internat, nu stiu ce se poate face...

| viotedy a răspuns (pentru hans1):

Imi pare rau.era de la canisa?

| PiTbuLuL a răspuns:

Parvorioza e o boala care dureaza 5 zile daca l-ai dus la tratament e foarte bine.Parvoriza e o boala foarte rea daca cainele nu-si va revina in 5 zile va deceda. Daca a fost cu stomacu gol e rau nu va mai avea ce vomita si va incepe sa vomite sange. Oricum depinde si de organismu si de cat timp este boala.Sanatate la catel si multa bafta!

| hans1 a răspuns:

Va multumesc mult pentru raspunsuri. Nu e de la canisa, e de la un domn din oradea care se ocupa cu doggi de bordeaux. probabil doar in felu asta se ocupa.

| hans1 a răspuns:

Am dat 350 euro pe caine, sa ma dau inca 1000 la doctor, si nici atunci sa nu fiu sigur ca o sa se faca bine.

| Bulz_Marius_1986 a răspuns:

Aaca o femela a avut parvoviroza cand era pui, la maturitate mai este purtatoare a virusului, poate transmite virusul si la puii ce se nasc din ea? Deasemenea poate transmite virusul la masculul care-i face monta?