| romarta a întrebat:

In ce parte a zilei se recomanda sa faci jogging?

Răspuns Câştigător
| Adry a răspuns:

Www.maraton.info.ro/html/creierul.html - Avem un creier. Cum procedam? Probabil multi isi antreneaza muschii dar uita ca totul pleaca de la creier.

9 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Depinde si de programul si activitatile zilnice.
Poti face si toata ziua daca nu ai altceva mai bun de facut.
Dupa jogging este bine sa faci dus sau sauna daca ai posibilitatea.Pa cuvant.

Bula
| Bula a răspuns:

Dimineata si seara, dar nu strica nici in cursul zilei, daca nu este soare puternic.

| kh1ss a răspuns:

Dimineata happy

| rael a răspuns:

Eu stiu ca cel mai indicat e sa faci dis-de-dimineata dar daca programul nu-ti permite, poti face si seara.( atentie! nu cu stomacul plin si poti manca dupa `30 min de la alergat)

| Adry a răspuns:

Oricand.
Informeaza-te de aici : www.maraton.info.ro, eu am citit cateva articole si sunt destul de interesante si utile.

| Adry a răspuns:

Www.maraton.info.ro/html/creierul.html - un articol destul de lung dar merita citit. Chiar daca nu vrei sa faci performanta nu strica sa stii cateva lucruri esentiale despre sport. Majoritatea oamenilor isi antreneaza muschii uitand, de fapt, ca totul pleaca de la creier.
PS: Daca faci antrenament indelungat este recomandat sa mananci si inainte de antrenament (dar nu prea mult);
NEAPARAT sa mananci in urmatoarele 2 ore dupa antrenament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de programul tau, cand ai timp. Daca ai timp suficient pe tot parcursul zilei, iti recomand dimineata... Faci un dus dupa partida de alergare si esti ca noua! Cel putin asa mi se intampla mie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricand, important e sa facilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara sau dimineata in zori