| anonim_4396 a întrebat:

În magazinul Skates.ro din București este obligatoriu certificatul verde?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.

| Maguraa713 a răspuns (pentru mihai69):

Ai fost tu zilele astea?

| mihai69 a răspuns (pentru Maguraa713):

Nu, dar deocamdată astea sunt regulile.

| Maguraa713 a răspuns (pentru mihai69):

I am intrebat eu pe ei și au spus ca nu este obligatoriu. De preferat, dacă nu ești sigur, mai bine nu răspunzi, pentru a nu induce oamenii în eroare

| mihai69 a răspuns (pentru Maguraa713):

Dacă ei nu vor să respecte regulile e problema lor. Noi nu suntem obligați să-i cunoaștem pe toți cei ce încalcă legea.

| mihai69 a răspuns:

Pentru conformitate:
===
Se propune ca activitatea cu publicul a operatorilor economici, dispuși în
interiorul sau în afara parcurilor și centrelor comerciale, care au ca obiect principal de activitate comercializarea produselor nealimentare, să fie permisă doar pentru
persoanele care sunt vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare, persoanele care se
află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2, respectiv persoanele care prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore sau
al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 48 de ore.
===
https://stirioficiale.ro/......ungire.pdf