| agathapurple a întrebat:

Inca nu m-am lamurit de ce "hobby" este alaturat categoriei "animale de casa" dar fie.
M-am straduit mult sa scot cumva o intrebare dar mica mea curiozitate este "ce hobby-uri au utilizatorii TPU?".
Ca fapt divers, sa va cunosc mai bine, sa zicem. happy
p.s. fara aberatii, da?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhh. fac poze, ascult rap romanesc. ce as mai putea zice? Ma joc la PC si mai compun cateodata niste melodii, adica fara instrumental, doar le scriu.
Aa, si desigur, ma pasioneaza foarte mult cutitele, box-urile, chestii cu care poti rani happy.

| agathapurple explică (pentru anonim_4396):

Felicitari pentru nickname, foarte inspirat (imi aminteste de tricoul lui Cheloo daca stii la ce ma refer). Punct comun: briceaguri, pumnale, cutite si sabii laughing nicely done!

| anonim_4396 a răspuns (pentru agathapurple):

Il respect pe Cheloo, si stiu si pozele cu el si cu tricoul negru pe care scria nickname-ul meu happy.

10 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Intai sa ne lamurim ce este hobbyul! Este o indeletnicire placuta, care te destinde, in afara celor profesionale sau scolare.
Iar cresterea, ingrijirea si iubirea unui animal de casa (catel, pisica, hamster, etc) poate sa se incadreze foarte bine in aceasta categorie.
De ex. pentru mine pisicutele sunt un hobby.
Mai imi place gradinaritul, floricultura si tricotatul.

| agathapurple explică (pentru Elianna):

Definitia hobby-ului o stiu si eu happy si tocmai pentru ca nu implica numai animale prin definitie, mi se pare usor irelevanta asocierea.
Celelalte hobby-uri nu sunt cu nimic mai prejos de "matze". Anyway. Frumoase hobby-uri happy

| valentingb a răspuns:

Pentru mine e TPU, poate e un hobby, sau o dependenta.Si camioanele.

| PassingBY a răspuns:

Mie îmi place să jonglez. Mi-am cumpărat acum ceva timp un diabolo şi îmi petrec foarte mult din timpul liber exersând. Mă relaxează foarte mult.

| Radu921 a răspuns:

Mersul pe motocicleta in special trasee montane, da' mers nu gluma, pana la 12 ore pe zi 3-4 zile continuu uneori si 5 (circuit prin tara). Un traseu ca mai sus ma face sa relaxez stresul a doua luni de munca.
Gatitul, e alt hoby, asa de mult imi place ca uneori noaptea visez retete culinare iar dimineata cand ma scol, imi iau sacosa, ma duc la piata, aleg ingredientele si incep experientele, si toti din familie sunt fericiti de hoby-ul meu ca de la un timp chiar imi ies.

| agathapurple explică (pentru Radu921):

Foarte frumos, de munte nu te poti satura niciodata si este intr.adevar un mod de a te deconecta. Iar gatitul este o reala placere happy

| gicu45 a răspuns:

Pentru mine e sa fiu pe rolle