| iulia_2102 a întrebat:

Injectie pisica.

Buna. Astazi mi-am dus pisica la veterinar sa ii faca niste antiinflamatoare injectabil pentru ca i s-a umflat foarte putin incizia de la sterilizare. Maine nu ma mai pot duce cu ea, nu pot ajunge in niciun fel, si cei de acolo mi-au dat o injectie sa i-o fac acasa. Intrebarea mea este: injectia se face in muschi sau doar se introduce acul putin in blanita, fara a ajunge la muschi, ci doar sub piele?

Dati-mi raspuns, va rog, doar daca stiti din experienta, ati vazut, sau v-a spus cineva.

Răspuns Câştigător
| CARMENCITA a răspuns:

Du-te si intreaba-l pe veterinarul care a avut o idee atat de stralucita sa-ti dea sa o faci tu cand putea sa vina el acasa.Si eu am patit asa si am chemat veterinarul acasa sa-i faca injectia.Cheama-l acasa dacat sa chinui pisica.Succes!