| Anca a întrebat:

Intre bulldog francez si bulldog englez - Ce ati alege? big grin big grin big grin

24 răspunsuri:
| Anca explică:

Sunt in dubii mari laughing)

Pe de-o parte bulldogul englez e mai sweet mic, dar se face uratzel tare cand creste. I se face botu asa balos laughing)

Alta rasa de caine ce ati alege.
Dar sa se potriveasca pentru o fata. Ca eu as alege labrador, dar nu. mi permite nici timpul, nici spatiul sa ma ocup bine de el.

Deci : un caine care, sa stea in apartament, talie mic-mediu, preferinta par scurt big grin, sa fie usor de dresat, nu prea galagios si nu foarte activ big grin

| Anca explică:

Maryus, nu vreau chihuahua laughing Am zis catel, nu portofel laughing

Tot pentru bulldog francez as opta si eu. Da stiti ce nu`mi place la bulldogi in general. Is f scumpei cand is mici, si cand cred le curg balele asa urat si au botu scarbos cand is mari laughing)

Eu de fapt ador Cavalieru Charles Spaniel, dar mai greu de gasin prin Romanica. laughing

| Anca explică:

Treaba e ca amandoi sunt frumosi mici.
Cand se fac mari amandoi se fac balosi.
Dar parca englezu se face si mai urat laughing))

| Bacemi a răspuns:

Englez.

| inna a răspuns:

Francez.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Bulldog Englez big grin

| Deea a răspuns:

Mie imi plac labradorii

| Diablo666 a răspuns:

Bulldog englez...mie mi se pare mai dragalas cand e adultbig grin
Depinde ce vrei.un catelus cu care sa te joci,un prieten de nadejde sau un bodyguardhappy
Pitbull,amstaff,boxer,ciobanesc german, bullterier, si multe altele se incadreaza in toate cele 3.
Daca vrei sa nu se ia absolut nimeni de tine pe strada iti recomand dog german...se adapteaza bine la viata in apartament,si, la o adica, il poti calarirolling on the floor
P.S:Bulldogu francez seamana cu o corcitura intre sobolan si porc.parerea mealaughing

| Sasha_3991 a răspuns:

Amandoi groasnici

| ZuuZaaA a răspuns:

Englez:X.vara mea are unul:X. e asa un dragalas, si nu este agresiv deloc:X

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un ciobanesc caucazian alb si iubita mea un bichon frise alb. Sa vezi cand ies cu astia pe strada... Ciobanescul e urias, daca se ridica in 2 labe are 180cm laughing si ultima data inainte de craciun cantarea 76 kg; pe langa bichon... e un munte.
As alege bulldog francez, din ce am auzit e foarte prietenos, jucaus si mai frumos decat ala englez. Sau cumpara un chihuahuarolling on the floor il pui in geanta, nici nu-l simti. Ti-l fura vantul din lesa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Francez e mai dragut parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am doi bulldogi francezi. Te asigur ca la maturitate francezul nu este nici balos si nici bot urat nu are. E o rasa superba... ia unul si te vei indragosti pe viata de rasa asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Francez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulldog englez e adorabil si e mai prietenos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bulldog englez

| cucu a răspuns:

Un pitbullll bine dresat sa nu ai probleme cu elwinking

| ByLoREDaN a răspuns:

Eh bulldog englez... Francezii sunt mai jegosi...

| Cristina_Lauran_1988 a răspuns (pentru ByLoREDaN):

Cum adica francezii sunt mai jegosi? Traiesc cu rahat pe ei sau cum vine asta "mai jegosi"? Intre un bulldog francez si commentul tau, te prinzi singur ce mi se pare mai jegos!

| ByLoREDaN a răspuns (pentru Cristina_Lauran_1988):

Era o gluma Cristina... Relaxeazate!

| Cristina_Lauran_1988 a răspuns (pentru ByLoREDaN):

Ii bine daca razi tu la glumele astea, ca altcineva nu cred ca a ras deloc

Răspuns utilizator avertizat
| bellatix a răspuns:

Catei rasa Bulldog Englezsunt draguti mai ales puiutii sunt absolut superbi.