| bizo95 a întrebat:

Intrebare în medie, cam câți iepuri fata o iepuroaica odată? Aproximativ un număr nu de alta dar am avut o iepuroaica data la cineva temporar pentru ca nu aveam cușcă acasă pana am făcut una a făcut pui la persoana respectiva și ea m-a mințit ca doar 5 pui a făcut și ca unul a murit apoi după un timp am aflat ca a fătat mai mulți pui și ca-i dăduse cuiva fără sa știm noi, adică furt pe la spate.

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Am avut iepuroaice care au facut si 3 pui.am avut si care au facut 10.Nu este matematica, nu au un numar stabilit de pui

| Anonima2377htpe a răspuns: