| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru detinatorii de patrupezi canini: caini dupa castrare devin mai linistiti sau, din contra ati observat o anumita agresivitate nespecifica la ei?
Am 2 catei / caini masculi si o femela si as dori sa stiu daca poate in functie de sex se observa schimbari?

Răspuns Câştigător
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Vorbind din propria experienta, au rămas la fel de jucăuși, cum erau și înainte, comportamentul lor față de oameni, nu a devenit agresiv.
Deci nu îți face griji, având și eu o femela și restul câini, am ținut-o separat ( fiind și în perioada caldurilor și cu greu ii separai) de restul după ce trecuse prin proces.
Este benefica castrarea animalutelor : în primul rand durata de viata ( trăiesc mai mult pentru ca nu sunt atât de expuși la pericole, nu se mai bat între ei în perioada caldurilor, nu mai trec prin durerile ( valabil cățelușelor când nasc) Etc, mai multe detalii le puteți discuta cu domnul/ doamna veterinar.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se schimba deloc
Rămân tot asa