| xPervPufarina a întrebat:

Intrebarea asta are mai multa legatura cu hobby-urile. Peace ^^

De curand m-a 'trasnit' asa o idee ca. Daca tot e vacanta sa incerc si eu sa ma apuc de vlog. Dar sunt mai multe probleme si vreau sa va pun mai multe intrebari. Vreau sa ma luati in serios si fara caterinca.

1) Am camera Coolpix Nikon L25 ver 1.0 de 720 p. E. buna? Eu nu ma pricep la chestiile astea. Am aflat butonand camera laughing

2) Ce programe bune de editat sunt? Stiu de VideoPad dar nu ma pricep deloc la efecte si chestii de genu'. Vreun tutorial/sfat ceva?

3) Am mai incercat eu acum o mie de ani lumina sa fac vlog dar am avut mari emotii si nu..prea..a iesit. Stiu ca pot sa o fac si cred ca o sa reusesc dar cum pot scapa de emotii? :/

4) Ma inspaimanta ideea ca stau singura intr-o camera goala si vorbesc cu o camera. In mintea mea pare okei dar in realitate e ciudat. Vreun sfat de cum sa scap de sentimentul asta groaznic? :o

5) N-am trepied... Unde pot pune camera pentru a fi mai. Buna calitatea videoului? Pe ce sa o urc? laughing)

6) Idei de nume pentru vlog? Numele meu e Ilinca, imi plac chestiile Grunge, Indie si ciocolata. =]] Ah da, si pisicile.

7) Cum e mai bine? Cu scenar sau fara. PS. Ma incurc uneori printre randuri :// (nimeni nu-i perfect)

8) Si in final dar nu in mai din urma sau asa ceva. Ntsnts. Idei de videouri in caz ca o sa-mi depasesc toate temerile de mai sus si o sa ma apuc? >: Vreau niste idei mai. interesante. Stiu ca asta ar trebui sa vina de la sine, chestia cu ideile dar nu am..idei? laughing

Sper ca cineva are raspuns la una sau mai multe din intrebarile mele. ^^ O alta varianta ar fi sa dati raspusuri si din propria experienta in caz ca a-ti avut asa ceva. Nu vreau sa va bateti joc fiindca sunt doar niste intrebari.
PPS. Dau funda apropo. puppy dog eyes

1 răspuns:
| GeorgianaMdg a răspuns:

1.Da este destul de buna
2.VideoPad tutorial:https://www.youtube.com/watch?v=L-eaQBx_gC8
Poti folosi si camtasia studio
3.Incearca sa te gandesti ca vorbesti cu o persoana, si nu cu tot youtube-ul
4.Gandeste-te ca nu e nimeni in casa care sa te auda sau sa te intimideze
5.O poti pune pe un scaun cu niste carti pe el, si tu sa stai pe pat sau jos
O poti pune pe birou si tu sa stai pe scaun, pat etc.
6.CiocoLinca, CiocoIlinca, Ilinca's Vlog etc.
7.Pentru inceput iti recomand sa iti faci scenariu pentru. a nu te balbai, emotiona, incurca etc.
8.QandA, Tag, Adevar si provocare, tutoriale etc.
DACA ITI FACI CANAL DE YOUTUBE MI-AR PLACEA SA TE URMARESC :)