| NYØ2002 a întrebat:

Intrebari de spre pisica:Am una de companie acu recent.

1. Daca o tin in casa sau dorm in pat isi face treburile acolo?

2.E adevarat ca alunga gandurile negative

3. Ce nume sa ii pun?(spuneti-mi si nume de fete si de baieti)

4. Pisicile trebuiesc spalate

5. Pisica cand a venit acasa la mine si mieuna intr-una dc?

6. Daca se scarpina are purici?

7. Daca are purici cum scap de ei?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

1. Nu, dar cel mai probabil pe covor își va face nevoile dacă nu o înveți să facă la litieră.
2. Așa se spune, că alungă gândurile negative.
3. Dora, Jupiter, kira
https://diez.md/......tau-pufos/
4. Din câte se zice pisicile urăsc apa dar după părerea mea o baie nu strică. Numai să ai grijă să o usuci, să nu răcească.
5. Probabil era speriată.
6. Cel mai sigur da, are purici dacă se scarpină.
7.Du-te la farmacie și ia parakill. E o soluție eficientă împotriva puricilor, poate fi folosită și la câini. Se pun 2-3 picături în funcție de kg pe pielea animalului după gât.
Poți să faci o vizită și veterinarului dacă vrei.

3 răspunsuri:
| MademoiselleCosmina a răspuns:

1. Trebuie sa o inveti la nisip
2. Intr-un fel da, o sa ai si o stare mai buna happy
3. Pune-i un nume care sa o reprezinte (poti sa cauti pe net
4. Da
5. Nu e obisnuita, dar se va obisnui
6. E posibil
7. O duci la veterinar

| NYØ2002 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Si cati bani dau la veterinar si nu ii este frica de apa? si pisicile nu se spala cu limba?

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru NYØ2002):

Pai eu nu-s veterinar ca sa stiu laughing
Nu tuturor pisicilor le este frica de apa.
Se spala, dar cu limba aia mica, nu reusesc sa spele intreaga blana.
Intai trebuie sa o duci la veterinar pentru taiatul unghiilor altfel, nu vei putea sa o speli.