| julie1323 a întrebat:

La cate luni pot taia unghiile pisicii? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lou222 a răspuns:

Hmmm. probabil. Ma gandesc la asta deoarece ea are gherute retractile si nu o supara daca ii cresc. Uite un site despre taiatul unghiilor la pisicute : http://www.pisicata.ro/cum-sa-tai-unghiile-pisicii-tale
... Si oricum unghiile se taie doar cand este nevoie. Atunci cand mergi la vet sa o vaccineze o poti ruga pe dna/dnul doctor sa iti taie unghiile si sa o intrebi cand ar trebui sa i le mai tai. :) eu nu am niciun ban pe taiatul unghiilor...

7 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna mai bine te interesezi la un vtrinar dcat sa asculti toate parerile happy mergi doar sa intrebi happy pentru a fi sigur! happy

| julie1323 explică (pentru Axys):

Pai eu am intrebat doar. Ma voi duce si la un veterinar, dar nu pe moment happy

| Lou222 a răspuns:

Eu am avut o pisica acum doua luni dar am dato... prima data i-am taiat unghiile la 2-3 luni. Acum am un caine si tot asa i-am taiat unghiile prima data la 2 luni. dar daca vrei poti merge si la veterinar sa fii sigura happy

| julie1323 explică (pentru Lou222):

Pisica mea are ca 3 luni...dar cineva mi-a spus ca este inca prea mica pentru ai taia unghiile. Multumesc oricum

| julie1323 explică (pentru Lou222):

Iti multumesc mult!

| Lou222 a răspuns (pentru julie1323):

Nu ai pentru ce happy si sa iti traiasca pisica :*

| Lou222 a răspuns (pentru julie1323):

Hmmm. probabil. Ma gandesc la asta deoarece ea are gherute retractile si nu o supara daca ii cresc. Uite un site despre taiatul unghiilor la pisicute : http://www.pisicata.ro/cum-sa-tai-unghiile-pisicii-tale
... Si oricum unghiile se taie doar cand este nevoie. Atunci cand mergi la vet sa o vaccineze o poti ruga pe dna/dnul doctor sa iti taie unghiile si sa o intrebi cand ar trebui sa i le mai tai. :) eu nu am niciun ban pe taiatul unghiilor...

| Lou222 a răspuns:

Multumesc:*