| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

M-am uitat de cateva ori pe Sport.Ro Corida si mi se pare scandalos ce fac ei.Pentru acele animale nu exista Protectia Animalelor? Si ultima oara n-am observat prea bine dar tijea aia metalica unde eu baga? In cap?:O Cea mai frumoasa imagine pe care as vedea-o la Corida este sa vad un taur cum il calca in picioare pe matador sal zdrobeasca sa nu ramana nici o bucata intreaga din el cred ca mi-as lua floricele o sticla de suc si as sarii in sus de bucurie privind cum familiile matadorului plang iar eu rad privind de acasa cum ala e macelarit.Scuze da nu m-am putut abtine sunt dea dreptul revoltata pe oamenii aia si aici ma mai descarc ca stiu ca ma asculta cineva si este de acord cu mine sau nu. Dar cred ca nimanui nu i-ar placea sa pateasca ce patesc acele animale. http://stirileprotv.ro/......tador.html aceste poze ma fac fericita daca se putea si mai bine am salvat una dintre ele si am pus-o pe desktop asa le trebuie.Nu credeti ca matadorul triseaja? El nu iasa din arena pana nu omoara taurul de ce nu il lasa si pe matador acum pana il omoara taurul el fuge imediat pentru un corn infipt da taurul cu atatea tije cum rezista? Nenorociti oameni

2 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

E o traditie, cum e si la noi taierea porcului. N-ai ce le face, animalele, pana si in biblie la un moment dat o sa fie sacrificate, fie ca in abator, fie ca in gospodaria proprie, fie ca in coride...

| Cutecristinutza a răspuns:

Mi se pare groaznic cum sunt sacrificate acele animale si oricare altele.Eu pana la 11 ani mancam carne de porc de rupeam da de cand am vazut cum sufera saracu porc cand e taiat mi-e sila si numai sa vad carne de orice fel, Si este cu atat mai inuman felul in care taurii sunt sacrificati pentru simpla distractie a oamenilor.Eu nici nu pot vedea cum taurul se prabuseste.Sincer si eu cred ca se triseaza dar nu avem ce face.Acei matadori inumani nu au limite cand e vorba de uciderea unui biet animal si asta o fac doar pentru satisfactia publiculuimImi pare raw ca exista astfel de oameni si chiar daca nu e bine sa te bucuri de ''necazul'' unui om sincer nu stiu de ce pentru ca nu st o pers sadica dar mi-a plkt sa vad imaginile