| Sakurachan_6718 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un pui de bufnita? Stiu ca sunt foarte greu de gasit, dar am o prietena, o persoana matura si responsabila, care isi doreste o bufnita la modul cel mai serios si este capabila sa o ingrijeasca. Sugestii, va rog? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| JustBlackNoGrey a răspuns:

Cred ca le este cel mai bine in libertate. dar cum libertatea asta nu prea mai are 'loc' pentru celelate fiinte pentru ca pe oameni ii doare fix undeva, e bine ca prietena ta vrea sa ajute animalele. la adaposturi ai avea sanse sa gasesti sau sa le lasi numarul tau de telefon la adaposturi + clinici veterinare. stiu pe cineva care a fost sunat ca o bufnita a suferit un accident si a trebuit sa fie operata sa i se taie o aripa. stapanul, un om ce ar merita sa fie impuscat, nu a mai vrut bufnita, ci a zis ca mai bine e eutanasiata. Dar cum cei care au efectuat operatia stiau de cunoscutul asta al meu, l-au sunat, acesta a venit dupa bufnita si acum traieste saraca de ea bine mersi. chiar daca are doar o aripa, poate zbura destul de repede si de sus, pentru ca are forta, nu gluma. Fa si tu la fel si o sa iti gasesti o bufnita careia ii poti salva si viatawinking