| Angyclon a întrebat:

Mama mea scrie poezii superbe. As vrea sa stiu cum ar putea sa ia legatura cu o editura ca sa publice un volum. va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Ca sa fii sigura ca scrie versuri bune trimite cateva poezii la revista Romania literara, la posta redactiei.Vei primi raspunsul in cateva saptamani tot in revista.Cumpara de la chiosc un numar al revistei pentru a afla adresa si a te familiariza cu rubricile ei.Incearca si sa-i publici unele poezii in presa locala.Nu ne-ai scris de unde esti.Pentru publicarea unui volum ai nevoie de un sponsor. Daca ai bani te poti adresa unei edituri locale si iti satisface aceasta dorinta.Acum exista edituri in toate judetele.O sfatuiesc pe mama ta sa se inscrie la un cenaclua unde va putea sa-si prezinre textele si sa beneficieze de critica scriitorilor locali.

2 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Ar putea sa-si faca un blog. Nu vad ce editura este dispusa sa faca asta.

| MafiaMTI a răspuns:

Depindebatting eyelashes putem creea niste imagini care sa aiba un aspect monoton si dragut in privinta versurilor