| morfeo a întrebat:

Merita sa faci afecerei cu catei? Am un Boston Terrier fetita si ma gandeam sa fac rost si de un baiat si sa vand puii, am vazut ca e peste 4000 lei un pui de Terrier. Este legal? E nevoie de anumite documente pentru a vinde caini?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. foarte legal. Chiar și maidanezi. Restaurantele chinezești îi cumpără cu 10 $ bucata.

| KarinaLee6 a răspuns:

E ilegal să îmulțumești animale fără autorizație. Dacă nu ești cu adevarat foarte pasionat\ă de rasa respectivă nu merită să-ți faci o canisă. Mai bine sterilizezi catelușa.

| KarinaLee6 a răspuns (pentru KarinaLee6):

În plus, animalele de rasă sunt predispuse la anumite probleme genetice.