| ClausRep a întrebat:

Mi-am Pierdut Pisica! Buna, am luat 2 pisici de cand erau foarte mici ei fiind frati, el e birmanez(motan)si ea(pisica) e un fel de siameza sa zic asa, i-am crescut si i-am iubit enorm de mult ii aduceam in casa doar ca noaptea ii tineam in grajdiul care nu il mai folosim de ceva ani deoarece ai mei au renuntat la animale (p.s stau la tara), acolo aveau patut apa mancare desi nu stateau in patut si mai dormeau si in fan sus in pod chiar si in perioada asta mai friguroasa, si nu ii tineam captivi gen sa fie doar acolo, ei puteau sa iasa si sa intre cand voiau ei aveau o gaura prin acoperis pe undeva, si noaptea ii mai gaseam si pe afara/ pe la usa la mine. pana acu 3 zile gen i-am luat in casa iar apoi pe la vreo 3 dupa amiaza i am dus in grajdi sa manance/ sa si faca nevoile, seara pe la 5(se innoptase) l am gasit la usa doar pe Perios FairHair(motanul meu) si l am primit in casa iar pe Lolita nu o gaseam deloc, am fost pe afara dupa ea, in grajdi in Pod, peste tot nu stiam ce sa mai fac si ai mei au cautat o fiindca si ei erau ingrijorati, tata cand venea de la servici si a intrat cu masina in ograda a zis ca a vazut-o pe Lolita ca era fugarita de un motan negru si gras care mai venea pe aici(probabil cauta imperechere or sumth) si aia a fost, a doua zi nici urma de lolita, era doar Perisor, nu stiam de unde sa o scot si nu stiu inca unde e au trecut trei zile de cand a plecat si ma uit in fiecare zi pe geam din camera la mine, din camera din fata (am vedere fix in locul unde era fugarita Lolita ultima oara) si mi se pare foarte dubios fiindca ea nu pleca niciodata absolut niciodata de acasa daca pleca se intorcea in cateva ore si venea la usa si astepta sa i deschidem sa vina in casa, oare a intrat in calduri si a plecat dupa motani prin sat? daca da oare se mai intoarce? in cat timp s-ar intoarce, si faptul ce ma nelinisteste e ca nu a mai facut asta niciodata efectiv, nu i sta in fire sa plece de acasa (amandoi au 10 luni), sa fi intrat in calduri in perioada asta? (ianuarie)tin enorm de mult la ea, eram mai atasat de ea sa zic eu unul, daca aveti cum sa ma ajutati sa mi ziceti ce a patit sau nu stiu, pisicile cand pleaca dupa motani fiindca sunt in calduri cat stau plecate de acasa? oare o sa se mai intoarca? voi ati pati asta cu pisica voastra? plss ajutati-ma!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fi luat o cineva de pe strada si numai stia sa vina acasa, pune un anunt cu poza ei pe stilpi si daca oferi recompensă ti o va aduce acela care a luat o, asta daca nu cumva a calcat o masina nu poti stii ce se intimplă noaptea, pisoii de rasă nu se tin niciodata in grajd ca porcii, sunt animale foarte sensibile pisicile si motaneii birmanezi, se tin in casa la caldură eventual in pat cu tine, daca vrei sa i ti traiasca 16 ani, daca vrei sa i ti bati joc tine i ca pe porc in grajd, nu ai minte in cap, ti bietele pisicute in frig, ce inima ai tu? O fi luat o cineva care o va iubii si sper sa nu ti o mai aduca niciodata, ca i ti bati joc de pisică. Daca erai asa atasat de pisicile astea faceai ceva sa i ti in casa, dar te doare in fund de ele.