| Clamidia a întrebat:

Mi-as dori sa adopt o maimuța capucin, problema este ca nu am de unde. Sunt din Suceava și nu cred ca găsesc ceva pe aici. Puteți sa îmi dați un site de unde as putea sa iau?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca e ilegal, probabil nicăieri

| gabicoo a răspuns:

Mergi la Ilișești la "Șoimaru"! Ăsta crește animale exotice pentru vânzare!

| romeo78 a răspuns:

În România, legislația în vigoare nu permite animale de companie exotice, decât în condiții speciale. Mai întâi, mergeți la un cabinet veterinar și cereți ajutorul pentru această dorință a dumneavoastră.
Nu adoptați ilegal, puteți să ajungeți la tribunal.

| Iote a răspuns:

Sigur ca nu gasesti. In Romania e ilegala detinerea lor.

| Yurisa a răspuns:

De ce ai lua o maimuta sa o cresti tu, cand nu e animal domestic si traieste in salbaticie? Ca sa te distrezi tu? Nu se va intampla prea curand. Ia-ti un hamster

| CosminFlo a răspuns:

Din cate stiu eu este ilegal sa ai un asa animal, in plus ele sunt imprevizibile, corect sunt dragute, dar pot reactiona cateodata violent.
De asemenea din ceea ce stiu aceste maimute se procura mai mult pe piata neagra...
Nu stiu ce sa zic, nu m-as complica atat...